دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران

همایش فریاد مرگ
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران

"اولین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان" با نام همایش فریاد مرگ توسط معاونت امور جوانان هلال احمر استان مازندران در تیرماه 1386 برگزار گردید. با توجه به اینکه طرح این همایش از جمعیت هلال احمر شهرستان قائمشهر بوده دبیرخانه این همایش نیز در این شهرستان برپا گردید.در این همایش که برای عموم نیز آزاد بود با حضور چشمگیری برگزار گردید . یک هفته قبل از برگزاری همایش نمایشگاه فیلم و عکس در سطح شهر برپا شد. به جهت پخش فیلم در همایش حضور افراد زیر 13 سال ممنوع بود . کتابی تحت عنوان " تازه های مواد روانگردان و اعتیاد آور " گردآوری توسط : عزت الله فریدنیا مترجم: مهندس پرویز ظهراب زاده ویراستار علمی: دکتر رضاحبیبی ساروی در این همایش رونمایی شد که این کتاب در پنجمین همایش آثار مکتوب ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری مورد نقدیر قرار گرفت. سخنران اصلی این همایش دکتراحمدی از دانشگاه تهران بودند که تاثیر بسیار مثبتی در این همایش داشتند.
به حمدالله فرصتی فراهم شد که "دومین همایش استانی اعتیادهای مدرن جهان" در استان مازندران با مشارکت "معاونت امور جوانان هلال احمر استان مازندران - جمعیت هلال احمر قائمشهر" و " مجمع عالی نخبگان استان مازندران واحد شهرستان قائمشهر " و " انجمن دوستدران توسعه پایدار شهرستان قائمشهر" برگزار گردد امید است این همایش همانند همایش اول با استقبال مردم برگزار گردد و هدف مجریان این همایش آگاهی به جوانان در خصوص اعتیاد است و اینکه بتوانیم کاری کنیم که تنها یک نفر را نسبت به اعتیاد و عواقب آن آگاه کنیم خدا را شاکریم.

۹ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

رونمایی از کتاب "مواد روانگردان و اعتیاد آور نوظهور " 

در  دومین همایش استانی اعتیادهای مدرن جهان در استان مازندران - قائمشهر


مولفان و گرد اورندگان : 

عز ت الله فریدنیا ( دبیر اولین و دومین همایش )

دکتر حامد کلانی (رتبه دوم کنکور و عضو کمیته داوران همایش)


ویراستار علمی کتاب :

دکتر رضا حبیبی ساروی (رئیس اولین همایش  و سرپرست کمیته داوران همایش

                               و ویراستار علمی کتاب تازه های مواد رونگردان و اعتیادآور)
بخش هایی از کتاب : 

مقدمه کتاب:

مقدمه

در حال حاضر مسئله مواد مخدر شکل مخاطره آمیز و کاملا پیچیده ای به خود گرفته و در عین حال گسترش جهانی نیز یافته است. اعتیاد به مواد مخدر علاوه بر زیانهای جدی و خطرناک جسمی از قبیل ابتلا به بیماری هایی همچون ایدز، هپاتیت،  سل،  عوارض و مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی ازقبیل افزایش جرم های مرتبط با مواد مخدر همچون جنایت، سرقت، فقر، تکدی گری و هدر رفتن سرمایه های کلان مادی کشورها را نیز به دنبال داشته است. کشور ما دارای جمعیتی جوان است. بیش از 50%جمعیت کشور درسنین زیر 20 سال بوده و بیش از60 درصد از این جمعیت در شهرها ساکن هستند.  مخاطره آمیز ترین دوران زندگی از نظر شروع به مصرف مواد، دوره نوجوانی است. نوجوانی دوره انتقال از کودکی به بزرگسالی و کسب هویت فردی و اجتماعی است. در این دوره، میل به استقلال و مخالفت با والدین به اوج می رسد و نوجوان برای اثبات بلوغ و فردیت خود ارزشهای خانواده را زیر سوال می برد و سعی در ایجاد و تحلیل ارزشهای جدید خود دارد. مجموعه این عوامل، علاوه بر حس کنجکاوی و نیاز به تحرک، تنوع و هیجان، فرد را مستعد مصرف مواد می نماید.

 موقعیت استراتژیک ایران به علت قرارگیری آن در کنار کشورهایی همچون افغانستان و پاکستان که جزو تولید کنندگان عمده مواد مخدرهستند و از کشور ما به عنوان مسیر مناسب جهت ترانزیت و قاچاق مواد مخدربه کشورهای اروپایی استفاده می کنند نیز عامل تشدید این معضل و تبدیل ایران به بازار مصرف  مناسب جهت سوداگران مرگ گردیده است .

در تهیه این مجموعه سعی در اطلاع رسانی مناسب و هرچند ناچیز به نسل جوان و نوجوان جامعه گردیده تا با هوشیاری و آگاهی کامل از مخاطرات بیرونی مسیر رشد و بالندگی را بپیمایند.

اساتید و ارگانها و سازمانها و مسولین محترمشان که پیشگیری از اعتیاد را بواسطه آگاهی و اطلاع رسانی مواد مخدر ، دغدغه خود می دانستند و در این مسیر دست های ما را به گرمی فشردند و منابع و اطلاعات خود را در اختیار ما قرار دادند ، کمال سپاس و تشکر را داریم:

-جناب آقای دکتر احمدی دکترای روانشناسی بالینی

-جمعیت هلال احمر استان مازندران ، معاونت امور جوانان

-جمعیت هلال احمر شهرستان قائمشهر

-مجمع عالی نخبگان استان مازندران واحد قائمشهر

-سازمان بهزیستی استان مازندران اداره بهزیستی شهرستان قائمشهر

-شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استانداری مازندران

-بانک قرض الحسنه مهر ایران

-کانون آگهی تبلیغاتی شایگان گرافیک

-مجتمع خدمات پیشگیری و ارتقا سلامت زندگی حامیان دانش

-انجمن دوستداران توسعه پایدار

 

  و من الله التوفیق

دکتر رضا حبیبی ساروی

روانگردان‌های جدید و نوظهور

مواد مخدر گل :

مواد مخدر گل ، نوعی حشیش، مخدر نوظهور بسیار خطرناکی می باشد که مصرف گونه روغنی آن ١٠٠ تا ١٥٠ برابر حشیش اعتیادآور است. متاسفانه مصرف گل (حشیش صنعتی) در میان دختران و زنان کشور افزایش پیدا کرده است. 

تغییر نام مخدر ماری جوانا به گل در ایران تاکتیک جدید فروشندگان و دلالان مواد مخدر است زیرا همه پدران و مادران حشیش و ماری جوانا را می شناسند و کافی است فرزند انها بگوید من گل می کشم نه ماری جوانا یا حشیش و والدین از همه جا بی خبر هم فکر می کنند حتما فرزندشان چیز بی خطری استفاده می کند که نامش هم گل است و حتما هم طبیعی است و زیان ان از ماری جوانا و حشیش و مواد مخدر صنعتی کمتر است. گل یکی از نام های ماده مخدر ماری جوانا و فرم ظاهری و شکل ماده مخدر جدید گل همانند ماری جوانا است. ماده مخدر گل،‌‌ همان اندازه که اسم خوشایندی دارد، یکی از خطرناکترین مواد مخدری است که این روز‌ها در دست جوان‌ ها می‌چرخد و به اسم یک روانگردان طبیعی خرید و فروش می‌شود. مخدری که با یک بار مصرف، طوری عملکرد مغز را مختل می‌کند که زندگی بدون آن غیر ممکن می‌شود. شکل ظاهری این ماده پودر سبز رنگی می باشد که شیوه مصرف آن در کاغذ سیگار می باشد که علائم آن اضطراب، حملات همراه با وحشت‌زدگی، خنده‌های بی‌مورد،  خشکی دهان،  ضربان قلب بالا،  فراموشکاری، سندروم بی‌انگیزگی و  اشتهای سیری ناپذیر،  توهم شدید می باشد.

 

مواد مخدر نخ و یخ :

ماده روانگردان نخ، ترکیبی از مواد ال اس دی، متامفتامین، آمفتامین، کتامین و سایر مواد در حوزه بیهوشی و روانگردان ها است. هنگام مصرف باید به صورت کریستال باشد تا بتواند سریعا جذب شود. نحوه مصرف این نوع ماده روانگردان پاشیدن این ماده روی زخم در بدن می باشد، برخی بخشی از بدن خودشان را در حد دو تا پنج سانتی متر زخم می کنند و این ماده را روی زخم می گذارند تا به مرور تاثیرش را روی بدن بگذارد. این ماده از نظر شکل ظاهری شبیه برنج سوخته است، نوع دیگر این ماده روانگردان طولش بیشتر از یک دانه برنج است که مانند سیگار، به نحوی که آن را دور سیگار می پیچند و استفاده می کنند. این ماده اعتیاد آور است و فقط از طریق درمان غیردارویی می توان اقدام کرد. افراد مصرف کننده در کمتر از یک ماه قابل شناسایی اند که اختلال در شخصیت، حافظه، یادگیری، توهم بینایی، شنوایی، لامسه و هذیان و عدم تشخیص فاصله ها را به دنیال دارد. یخ نیز یک ماده روانگردان است که نحوه استفاده آن انداختن این ماده روی یخ است، این مواد روانگردان روی قلب، کلیه و کبد تاثیر دارد و افزایش فشارخون، لرزش عضلات و ورم مغز را نیز به همراه دارد شوک و مرگ و حالت خودکشی و دگرکشی نیز در افراد مصرف کننده این نوع ماده روانگردان وجود دارد


۴ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ مرداد ۹۴ ، ۱۶:۱۵
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ مرداد ۹۴ ، ۱۵:۴۷
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران

با سلام و عرض احترام

به استحضار شرکت کنندگان مسابقه می رساند ، ضمن تشکر از انها و ارسال آثار خود به این همایش و همانطور که مستحضر می باشید فراخوان دومین همایش در سطح استان مازندران برگزار گردیده بود ، لذا همانطور که قبلا از همین سایت به اطلاع شما رسیده بود با نظر کمیته اجرایی همایش برندگان فراخوان در دو بخش استان مازندران و دیگر استانها در نظر گرفته شد.

لذا اسامی برندگان دیگر استانها را به شرح زیر اعلام میداریم:


فاطمه مهدوی پارسا از استان همدان شهرستان همدان


سید حمید هاشمی از استان خراسان شمالی شهرستان مشهد


مهدی ابراهیم خانی از استان همدان شهرستان کبودر آهنگ


هادی احمدپور از استان گیلان شهرستان رشت


لطفا جهت اطلاعات بیشتر با دبیرخانه همایش تماس برقرار نمائید


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ مرداد ۹۴ ، ۱۶:۲۶
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران
سخنرانی دبیر همایش آقای عزت الله فریدنیا

عزت الله فریدنیا-دبیر دومین همایش استانی اعتیادهای مدرن جهان


عزت الله فریدنیا-دبیر دومین همایش استانی اعتیادهای مدرن جهان


سخنرانی مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران آقای دکتر علی شادمانسخنرانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مازندران آقای مهندس مهدی ولی پورسخنرانی معاون توسعه و پیش گیری بهزیستی استان مازندران آقای رمضانعلی گلچوبی


اهدا جوایز به برندگان مسابقه فراخوان عکس و نقاشیکارگاه اموزشی به همراه پخش فیلم

جناب آقای دکتر علی احمدی استاد دانشگاه و دکترای روانشناسی از امریکا 

سرکار خانم شقایق ملک زاده استاد دانشگاه و مسول دفتر پیشگیری از اعتیاد بهزیستی استان

منبع : 

برگرفته از سایتهای خبری

روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران

۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ مرداد ۹۴ ، ۱۴:۲۸
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران

دومین همایش استانی اعتیادهای مدرن جهان


 در رسانه ها


ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور

ایلنا خبرگزاری کار ایران

خبرگزاری فارس

خبرگزاری مهر ایران

روزنامه رسالت

خبرگزاری ایرنا- خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران استان مازندران

پایگاه خبری مجلس مازندران

پایگاه اطلاعات نشریات کشور

پایگاه بین المللی خبری شیعه

خبرگزاری کانون دانش آموزی - پانا

اداره کل بهزیستی استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران

پایگاه خبری تحلیلی عصر بانوان

جمعیت هلال احمر شهرستان قائمشهر - نمایشگاه

پایگاه خبری مستقل نگاه نیوز

مازنی نیوز

خزر نما

نویدنو

شبکه اطلاع رسانی دانا - فراخوان مسابقه و همایش

شبکه اطلاع رسانی دانا - روز همایش

بلاغ نیوز

قائم آنلاین - فراخوان مسابقه و همایش

قائم آنلاین - نمایشگاه عکس و نقاشی 

قائم آنلاین - روز همایش

اخبار ما

یک دنیا خبر

پایگاه اطلاع رسانی - روز نمایشگاه

پایگاه اطلاع رسانی - روز همایش

اخبار قائمشهر - خبر فارسی

صفیر شمال

صاحب خبر

شمال انلاین

پایگاه خبری ایران سنتر

مجله آموزشی هنری ماه هنر

ارشیو وب فارسی واژه

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ مرداد ۹۴ ، ۱۱:۱۰
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران

۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ مرداد ۹۴ ، ۱۰:۴۹
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران

60 آثار به دبیرخانه همایش ارسال گردید 25  آثار نقاشی و 34 آثار عکس و یک آثار فیلم کوتاه به دبیرخانه همایش رسید که 15  اثر از طرف دبیرخانه همایش به دلیل عدم رعایت کپی رایت مردود اعلام شد.

 

با توجه به اینکه فراخوان مسابقه عکس و نقاشی و همایش فریاد مرگ در سطح استان مازندران برگزار گردید خوشبختانه آثار زیادی نیز از دیگر استان ها دریافت شد.

 

بنابراین با نظر کمیته اجرایی همایش برندگان مسابقه در دو بخش استان مازندران و دیگر استانها در نظر گرفته شد.


تسهیلات ویژه ای بانک قرض الحسنه مهر ایران سرپرستی استان مازندران برای برندگان استانی در نظر گرفتند.


با نظر کمیته اجرایی همایش ، برندگانی در بخش خردسالان نیز در نظر گرفته شد، که هدایای خود را نیز در روز همایش دریافت نمودند.

 

شش نفر برندگان از استان مازندران

به ترتیب:

صبا درویشی قائمشهر

رقیه فریدونی قائمشهر

سیما رحیمی دولت آباد بابلسر

فاطمه اصغری سلمانی قائمشهر

خدیجه محسنی امل

جعفر محسنی پور قائمشهر


چهار نفر از برندگان - خردسالان


به ترتیب :

سنا بهروزی -  شاهرود

هانا ظهراب زاده  - تهران

شایان غضنفری  -  قائمشهر

فاطمه کرکه آبادی -  قائمشهر

 

به برندگان مسابقه در روز همایش 7 مرداد 94 جوایزی اهدا شد.

چهار نفر برندگان از دیگر استان ها


اسامی برندگان متعاقبا اعلام و با آنها تماس گرفته خواهد شد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ مرداد ۹۴ ، ۱۰:۲۲
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران

شورای اسلامی و شهرداری شهرستان قائمشهر


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ مرداد ۹۴ ، ۰۹:۴۶
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران
۷ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۱ مرداد ۹۴ ، ۲۰:۳۰
دومین همایش استانی اعتیاد های مدرن جهان در استان مازندران